Anneler İçin

Diş Bakımı

Bebeğin dişlerinin bakımı ilk olarak anne karnındayken başlar. Annenin doğru beslenmesi ve antibiyotik kullanımıyla ilgili önlemler alması bebeğin diğer yapısal özelliklerini etkileyeceği gibi dişlerini de etkileyecektir. Doğumdan sonra bebeğinizin alacağı besinler diş sağlığı açısından önemli rol oynayacaktır.

Bu yüzden çocuğunuzun şekerli gıda tüketimini sınırlı tutun. Emziğini asla şekerli bir şeye batırmayın. Çocuğunuzu daha çok kalsiyum bakımından zengin gıdalar olan peynir, süt, yoğurt, yeşil yapraklı sebzeler ile D vitamini bakımından zengin yumurta sarısı, yağlı balık ve süt ürünleri ile beslemeye özen gösterin.

Çocuğunuz diş çıkarmaya başladıktan sonra diş sağlığı açısından diş temizliği de beslenme kadar önem kazanacaktır. Temiz bir mendili ıslatıp üzerine bezelye tanesi kadar diş macununu sıkıp, çocuğunuzun diş ve diş etlerine uygulayabilirsiniz.

Çocuğunuz yeterince büyüdüğünde kendi kendine diş fırçalaması için onu cesaretlendirip, eğitin. Bebekler için yapılan diş dırçalarını 12. aydan itibaren kullanmaya başlayabilirsiniz. Çocuğunuza erken yaşta diş fırçalama alışkanlığı kazandırmanız, onun gelecekte düzenli olarak dişlerini fırçalamasını sağlayacaktır.

Bebeğiniz diş çıkarırken sıkıntılı zamanlar geçirebilir. Diş çıkarmanın belirtileri; ağız çevresini ve çenesini tahriş edecek kadar çok salya akıtması, bağırsak bozukluğu, hafif ateş ve sert bir şeyler çiğneme ve ısırma isteği olarak sıralanabilir.

Bebeğiniz diş çıkarırken parmağınızla dişlerini ovuşturarak ona yardımcı olabilirsiniz. İçi suyla dolu, buzdolabında soğutulan diş kaşıyıcıları da hem bebeğinizin hem de sizin bu dönemde en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır.


Anasayfa   Kurumsal   Ürünlerimiz   Anneler İçin   Pratik Bilgiler   SSS   Ürün Özellikleri   Nerede Satılıyor?   Kariyer  Bayi Başvuru Formu   İletişim

© Copyright 2011 Sevinçler Grup