Anneler İçin

Hijyen

Hijyen, bebeğinizin sağlıklı gelişimi, hastalıklardan korunması, hatta gelecekte sahip olacağı direnci için büyük önem taşımaktadır. Krem ve yağlar sürülerek cildin terlemesi önlenirse, ufak döküntü ve sivilceler ortaya çıkabilir. Bebeğinizin cildi kuru ise veya çatlaklar oluşuyorsa, bebek losyonu veya nemlendirici kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin elleri, yüzüne, ağzına ve göz çevresi ile temas halinde olduğundan ellerinin sürekli temiz olmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca uzun tırnakları ile kendine zarar verebileceğinden, tırnakları uzadıkça kesilmesi gerekmektedir. El ve ayak tırnaklarını keserken, çok dipten kesmemelisiniz ve bebekler için üretilmiş ufak tırnak makaslarını kullanmalısınız.

Bebeğinizin kulaklarını temizlemek için kulak çubuğu kullanabilirsiniz, fakat kesinlikle fazla derine sokmamalısınız. Ilık suya batırılmış pamukla dıştan silmek kulakları temizlemek için en güvenli yöntemdir.

Burun temizliği de aynı şekilde pamukla yapılmalı ve pamuk çok derine sokulmamalıdır.

Bebeklerin gözleri ilk zamanlar bol bol çapak üretir. Çapağı azaltmak veya engellemek için her sabah temiz ve ılık su ile ıslatılmış bir pamukla göz çevresi temizlenebilir. Enfeksiyonu engellemek için iki göze de ayrı pamuk uygulanmalı ve temizlik içten dışa doğru yapılmalıdır.

Bebeklerin saç temizliği banyo esnasında bebek şampuanıyla yumuşak ve dairesel hareketlerle yıkanarak ve durulanarak yapılmalıdır.


Anasayfa   Kurumsal   Ürünlerimiz   Anneler İçin   Pratik Bilgiler   SSS   Ürün Özellikleri   Nerede Satılıyor?   Kariyer  Bayi Başvuru Formu   İletişim

© Copyright 2011 Sevinçler Grup