Anneler İçin

6-9 Aylık Bebeğin Beslenmesi

Bebeğinizi 6 aydan sonra anne sütünün yanında ek besinlerle de beslemeye başlamalısınız. Bu dönemde vereceğiniz ek besinler anne sütünün tamamlayıcısıdır. Bebeğiniz ek olarak vereceğiniz katı gıdaları ilk zamanlarda yemek istemeyip, diliyle itebilir, fakat zamanla alışacak düzenli olarak yemeye başlayacaklardır. Bebeğinizin yeterli beslenip beslenemediğini en iyi kilo alımlarından anlayabilirsiniz. Bunun için aya göre boy-kilo tablosundan yararlanabilirsiniz.

Bebeğinize 6. aydan sonra verebileceğiniz ek besinler şunları içerir: Meyve püresi, sebze püresi, reçel, bisküvi, ekmek, yumurta vs.

Verdiğiniz besinleri kaşıkla veya bardakla az miktarda vererek başlayıp, daha sonra öğün haline getirebilirsiniz. Bebeğe ilk defa yedireceğiniz besini bebeğiniz aç iken verirseniz, yemesi daha kolay olacaktır.

Bebeğe ilk defa verdiğiniz besinler alerji yapabilir. Alerji durumunda doktorunuza danışınız.

Bebeğinize vereceğiniz tüm yiyeceklerin temiz ve taze pişmiş olmasına dikkat ediniz. Bağışıklık sistemi tam oturmamış olan bebeğiniz en küçük mikroptan dahi etkilenebilir. Fakat bilimsel araştırmalar gösteriyor ki, mikroba daha çok maruz kalan bebeklerin bağışıklık sistemleri, hep steril ortamda kalmış bebeklere göre daha güçlü hale gelmektedir.


Anasayfa   Kurumsal   Ürünlerimiz   Anneler İçin   Pratik Bilgiler   SSS   Ürün Özellikleri   Nerede Satılıyor?   Kariyer  Bayi Başvuru Formu   İletişim

© Copyright 2011 Sevinçler Grup