Anneler İçin

9-12 Aylık Bebeğin Beslenmesi

Bu dönemde kendiniz için yaptığınız yemekleri bebeğinize püre şeklinde, az baharatlı, az tuzlu halde bebeğinize verebilirsiniz. Bebeğiniz 12 aylık olduğunda, onun da bir yetişkin gibi, mama sandalyesi ile sizinle aynı masaya oturmasını ve kendi başına yemek yemesini sağlayınız.

Yediğiniz yemekleri küçük parçalar halinde bebeğinize verebilirsiniz. Yemek istemediği zamanlar zorla yedirmeyin, eğlenceli şeyler yaparak kendi isteğiyle yemesini sağlayın.

Bu dönemde bebeğinizin gelişimi açısından önemli ve protein bakımından zengin besinler olan et, süt, peynir, yumurta gibi besinleri bebeğinize sık sık yedirin. Ayrıca meyve ve sebzelerle vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Balık veya balık yağı ile demir ihtiyacını karşılayaBebeğinize ne kadar çeşitli besinler yedirirseniz bağışıklık sistemi o kadar güçlü olur.

Hatta mümkünse farklı yörelerin, ülkelerin sebze ve meyvelerinden de yedirin. Bu bebeğinizin hem çok sağlıklı bir bedene ve bağışıklık sistemine sahip olmasını, hem de büyüğünde farklı kültürlerin yemeklerini rahatlıkla yiyebilmesini sağlar.


Anasayfa   Kurumsal   Ürünlerimiz   Anneler İçin   Pratik Bilgiler   SSS   Ürün Özellikleri   Nerede Satılıyor?   Kariyer  Bayi Başvuru Formu   İletişim

© Copyright 2011 Sevinçler Grup