Anneler İçin

Bebeği Biberonla Besleme

Bebeğiniz için en ideal besin şüphesiz anne sütüdür, fakat bebek emmeyi reddediyorsa, annesütü yeterli değilse veya anne çalışıyor ve bebeği emziremiyorsa biberon ideal bir çözümdür.

Bebeği biberonla beslemeyi gerektirecek diğer bir durum da annenin ilaç almasıdır. Eğer anne ilaç alıyorsa, ilaçtaki kimyasallar bebeğe geçebileceğinden anne sütü yerine biberonla beslemek daha doğru olur.

     Memeden Biberona Geçiş

Memeden biberona geçiş yavaş yavaş olmalı, bir anda bebek anne sütünden kesilip biberona razı bırakılmamalıdır. Başlarda tek öğün biberonla beslemeye başlayıp, zamanla öğün sayısı artırılabilir. Ayrıca emzirmeyi bir anda kesmek göğüslerinizde ağrıya sebep olabilir.

     Biberonların Temizliği

Bebeğinizi besleyeceğiniz biberonları ve diğer tüm malzemeleri sıcak suyla yıkamalı ve steril hale getirmelisiniz. Sterilizasyon üç şekilde yapılabilir:

1. Kaynatma: Bir tencereye su konup kaynatılır. Su kaynayınca biberon ve diğer malzemeler suyun çine konarak 10 dakika daha kaynaması beklenir.

2. Kimyasal Malzemeler: Sterilizasyonu kimyasal sıvılar kullanarak da yapabilirsiniz. Kapaklı bir kaba soğuk su koyup üzerine sterilizasyon sıvısını ya da tabletini koyup iyice karıştırın. Ardından steril edeceğiniz malzemeleri suya daldırın ve 4-6 saat kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra ise kaynamış su ile malzemeleri durulayın.

3. Elektrikli sterilizatör: Sterilizasyon yapmanın diğer şekli de çok hızlı ve pratik bir yöntem olan elektrikli sterilizatörlerdir.


Anasayfa   Kurumsal   Ürünlerimiz   Anneler İçin   Pratik Bilgiler   SSS   Ürün Özellikleri   Nerede Satılıyor?   Kariyer  Bayi Başvuru Formu   İletişim

© Copyright 2011 Sevinçler Grup