1. Hijyenik mi?

Bebeğinize alacağınız bez, bebeğinizin cildine temas edeceğinden ve bez bölgesi mikroplar konusunda oldukça hassas olduğundan, mutlaka hijyenik olmalı. Mutlaka el değmeden üretilmiş, paketli ürünleri tercih edin. Açıktan satılan bezlerin hijyenik olup olmadıklarından, saklanma koşullarından asla emin olamazsınız. Giggles bebek bezleri, el değmeden tam otomatik sistemlerde hijyenik olarak üretilip, yine el değmeden paketlenmektedir.

2. Kilosuna göre mi?

Bez seçerken bebeğinizin yaşına değil, kilosuna bakmalısınız. Zaten bebek bezi ambalajlarının üzerinde kilogram aralıkları yazılıdır.Kilosunun altında veya üstünde bir bez kullanmanız bezin sızdırma yapmasına neden olur, bu da bebeğinizin pişik olmasına, cildinin tahriş olmasına sebebiyet verir. O yüzden bebeğiniz büyüdükçe daha büyük bez kullanmaya çalışın. Uzun zamandır kullanıp memnun kaldığınız bez sızdırmaya, pişik yapmaya başlarsa, önce sorunu kendinizde arayın, bezin boyutunun çocuğunuza uygun olup olmadığını sorgulayın.

3. Emme Gücü Nasıl?

Bezlerin dış yapıları birbirine çok benzemesine rağmen asıl sıvıyı emip içinde barındıran bezin iç kısmı bebek bezlerinin emme gücünü belirler. Emme gücü yüksek olan bez, bebeğinizin altının daha uzun süre kuru kalmasını sağlayarak, sizin de daha uzun sürede bez değiştirmenize imkan tanır. Bu açıdan hem sağlıklı, hem ekonomik bir tercihtir. Giggles bebek bezi fiyat\kalite açısından piyasadaki en kaliteli bezlerdendir. Hiçbir bebek bezi bebeğinizin 6-7 saatlik ihtiyacını karşılamaz. İdeal olarak bir bebek bezi yeni doğan çocuklarda 2-3 saatte bir, daha sonrasında 3-4 saatte bir değiştirilmelidir.

4. Ergonomik mi?

Bebeğin kilosuna, boyuna ve bacak yapısına uygun olarak üretilen bezlerde hem bebek rahat eder hem de sızma riski en aza indirilmiş olur. Bu kural yan bantlar için de geçerlidir. Kaliteli yan bantlar tekrar tekrar açılıp kapatılabilmelidir. Giggles bebek bezleri bebeklerin bacak yapısı düşünülerek tasarlanıp üretilmekte, ayrıca farklı kilo ve boylara uygun olarak ölçülendirilmektedir. Giggles bebek bezleri, tekrar tekrar açılıp kapanabilen ve özelliğini kaybetmeyen yan bantlara sahiptir.

5. Sevimli Figürler Var mı?

Bebek bezinin üzerindeki sevimli figürler bebeğiniz birazcık büyüyüp figürleri anlamaya başladığında, bebeğinizin bezi benimseyip çıkarmak istememesi açısından önemlidir. Giggles çocuk bezleri özel olarak tasarlanmış, bebeğinizin dikkatini çekecek figürlere sahiptir.